Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místo na sídlišti

Autor Martina
Předmět parkovací místo na sídlišti
Dotaz

Dobrý den,

doktor mého otce nám poradil, aby jsme napsali Vám o radu. Tak tedy otec je po operaci obou kolen i obou kyčelních kloubů. Má ze sebou infarkt, operaci jícnu a blablabla. Bohužel je již rok po druhém kloubyu a po celouj dobu jej velice bolí záda, při pěší chůzi se mu nohy jakoby bloknou-zadřou musí tedy čekat až stav odezní. Pan doktor jej poslal na CTdo Olomouce , pak na magnetickou rezonanci do Prostějova,ale bohužel díky stenům, které jsou od srdce až po třísla, mag.rezonance nebyla  schopena udělat vyšetření.  A tak se to stále veze. To jsem odbočila.Promiňte -honí ho od čerta k ďáblu-znáte to. Jde mi o to , že mu byl odebrán nárok na parkovací místo na sídlišti, kde měl své místo přímo u vchodu. Má 3.stupeň

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

na přidělení parkovacího místa není právní nárok. Je to pouze možnost měst vyhradit na konkrétní vozidlo parkovací místo. Doporučuji Vám, abyste s městem dále jednali a pokusili se jej přesvědčit, že Váš otec místo nutně potřebuje.

S pozdravem Václav Krása