Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místo na sídlišti

Autor Jana Pecinová
Předmět parkovací místo na sídlišti
Dotaz Dobrý den. Potřebuji prosím poradit jak získat parkovací místo pro moji ležící maminku, která má průkaz ZTP. Na jaké instituce se mám obrátit a jaké doklady k tomu potřebuji. Mamince je 85 let a trpí silnou stařeckou demencí. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pecinová,

vyhrazené parkovací místo před domem může povolit pouze obec. není to však její povinnost. Podmínkou je, že žadatel má průkaz ZTP nebo ZTP/P, parkovací průkaz OZP a je vlastníkem vozidla.Žádost se podává na odbor dopravy a musí se k němu vyjádřit policie a obec. Pokud by obec povolila zřízení tohoto místa, tak uhradí pouze svislou dopravní značku, ale vodorovné ýznačení na silnici si musí hradit žadatel sám a znovu upozorňuji, že obec může poviolit, ale nemusí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji