Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovaci misto

Autor tana
Předmět parkovaci misto
Dotaz

dobry den mam jednu otazku. manzel je majitelem karticky ztp. dostali jsme vyhrazene misto u nas pred vchodem  byli jsme stastny ze nemusime furt myslet na to kde budeme dnes parkovat. jen ze to netrvalo dlouho a mesto prislo s tim ze je to soukromyj pozemek a ze nam daji znacku na jine misto .dali nam to u transformatoru kde  na auto vubec neni videt ajeste k tomu tam se furt krade tak ze z duvodu obavy jsme prestali auto parkovat .ted nam pani staroctka zekla ze tam byl nekdo stezovatse na nas a ze musim podepsat zadost o zruseni znacky ze tam neparkuje tak nevim co stim

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Táňo,

přiznání vyhrazeného parkovacího místa je plně v kompetenci obcí. Pokud vaše vyhrazené místo bylo na soukromém pozemku a majitel s tím nesouhlasil, tak město nemělo jinou možnost, než jak postupovalo. město má právo na zrušení takového místa bez náhrady a nelze se tomu nijak právně bránit. Takže Vám skutečně nemohu jinak poradit.

S pozdravem Václav Krása