Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací místo

Autor Janikova Misa
Předmět Parkovací místo
Dotaz Dobrý den pane Kraso.Chtela jsem se zeptat ohledně parkovacího mista.Muj táta ma průkaz ZTP/P je po mozkové mrtvici.Byly jsme se ptat na parkovací místo ale paní nám řekla že se platí poplatek 7000až6000kc.Myslela jsem ze držitele ZTP/P to mají zadarmo.Mohl by ste my říct jak to vlastně je?Předem děkuji za odpověď s pozdravem Janikova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janíková,

pokud chce držitel průkazu ZTP zřídit chráněné parkovací místo, například před svým domem, tak záleží na rozhodnutí obce, zda takové místo zřídí. Obec si může určit poplatek za zřízení vyhrazeného parkovacího místa, a to na náklady s tím spojené. Osazení svislou dopravní značkou a provedením značení na vozovce.

S pozdravem Václav Krása