Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací místo

Autor Janikova Mísa
Předmět Parkovací místo
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Jak jsem vám už psala mám tatínka po mozkové mrtvici ochrnutou ruku a nohu.Ted mu přiznali průkaz ZTP/P.Jelikoz u nǎseho bydliště se těžko hledá i přes den parkovací místo.Tak sme se byly zeptat jestli muže byt přiděleno parkovací místo a paní úřednice nám řekla že budeme hradit náklady a bude nas to stát 6000 az7000 Kč . Opravdu se za to platí? Byly jsme v šoku . Předem ďekuji za odpověď s pozdravem Janikova Přeji hezky den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janíková,

přiznám se, že tak vysokou cenu, kterou Vám řekli pracovníci Vaší obce, jsem ještě neslyšel. Žadatel o vyhrazené parkovací místo zpravidla hradí podélné značení na vozovce, což podle mých zkušeností stojí cca 3000,- korun. Je však možné, že došlo k navýšení ceny. Přesto se domnívám, že cena je příliš vysoká. problém je však v tom, že obec nemusí přiznat chráněné parkovací místo, takže když budete protestovat, tak můžete o toto místo přijít.

S pozdravem Václav Krása