Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovaci misto

Autor janajosticova
Předmět parkovaci misto
Dotaz

DOBRY DEN,PANE KRASA,MAM K VAM DOTAZ,OHLEDNE PARKOVACIHO MISTA U NASEHO DOMU.PRED CASEM BYLO U NASEHO DOMU DOKONCENO NOVE PARKOVISTE, NA KTEREM JE JEN JEDNO PARKOVACI MISTO PRO DRZITELE PRUKAZU ZTP-P,JIZ NEKOLIKRAT JSEM BYLA NAPADENA NAJEMNIKY DOMU,ZE NA TOMTO MISTE PARKOVAT NEMUZU,IKDYZ MAM PRO SYNA PRUKAZKU ZTP-P,I NA AUTE JE VIDITELNA,TVRVDI MI ,ZE TOTO MISTO UZIVAM NEOPRAVNENE,ZE BY POD ZNACKOU MUSELA BYT ZNACKA SPZ MEHO VOZIDLA.DEKUJI MOCKRAT ZA ODPOVED A PREJI KRASNY DEN.JOSTICOVA JANA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Josticová,

pokud je u Vašeho domu parkoviště, kde jsou i parkovací místa, vyhrazená pro držitele Evropského parkovacího průkazu, pak není problém tam parkovat. Můžete však také požádat, aby bylo jedno z míst označeno přímo  SPZ Vašeho automobilu. Pak na takovém místě nemůže parkovat nikdo jiný než Vy. Obec však nemá povinnost Vám toto místo přidělit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.