Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místa pro TZP

Autor Petr Novák
Předmět parkovací místa pro TZP
Dotaz
Dobrý den přeji, děkuji za Vaší předešlou odpověď. V mém předchozím dotazu jsem dostatečně neobjasnil problematiku proto se ji pokusím doplnit. Jednalo se o případ parkoviště v uzavřeném areálu parkoviště bylo určené jen pro zaměstnance firmy. Před firmou je vybudované VEŘEJNÉ parkoviště pro návštěvníky firmy na kterém je dodržen zákon (5% parkovacích míst pro TZP při počtu parkovacích míst převyšující 40). Můj dotaz spočívá v tom jestli tedy musí být vyčleněna parkovací místa pro TZP ve zmíněném uzavřeném areálu na neveřejném parkovišti (v zákonu to není podle mě zcela přesně definované). Moc děkuji za Vaší odpověď a objasnění daného problému. S pozdravem Petr Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

pokud se jedná o soukromé parkoviště soukromé firmy, které není běžně veřejností užívané a přístupné, záleží na majiteli parkoviště jak bude postupovat. Žádný zákon mu neukládá povinost zřizovat určitý počet parkovacích míst, vyhrazených pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

S pozdravem Václav Krása