Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místa pro TZP

Autor Petr Novák
Předmět parkovací místa pro TZP
Dotaz

Dobrý den, mám na Vás dotaz týkající se parkovacích míst pro TZP na soukroích parkovištích. Pokud mám uzavřený areál na kterém je parkoviště pro osobní automobily(zaměstnanci firmy) a firma nezaměstnává TZP je nutnost mít parkovací místa vyhrazená pro TZP? Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den Petr Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

v zásadě na každém parkovišti by mělo být několik míst vyhrazených pro osoby se zdravotním postižením. Oni potřebují mít více prostoru k nastupování a vystupování z auta. Parkoviště má být proto, že Vaši firmu může navštívit osoba se zdravotním postižením a potřebuje větší parkovací místo.

S pozdravem Václav Krása