Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací místa

Autor Tomaš Šlosar
Předmět parkovací místa
Dotaz

Dobrý den,

zajímalo by mně, proč před hobbymarkety,jako Bauhaus,Hornbach a pod. je tolik vyhrazených parkovacích míst pro vozíčkáře? Tato místa nejsou nikdy obsazena, protože vozíčkáři samozřejmě v takovém počtu do těchto prodejen nakupovat nechodí.                                   

Souhlasím s tím, že těm co si sami pomoci nemohou je třeba pomáhat, i třeba vyhrazeným parkovacím místem.Pravděpodobně na počet míst existuje zákon, který  ve svém důsledku postiženým škodí. Co asi napadne řidiče který nemá kde zaparkovat a přitom jsou na parkovišti desítky neobsazených míst pro postižené. Asi je někde něco špatně.Zkuste o tom popřemýšlet a případně navrhnout změnu k normálu Děkuji Šlosar

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šlosare,

máte asi pravdu, že někde mohou být parkovací místa pro OZP nadbytečná, je to tak, že podle vyhlášky má být 10 % parkovacích míst vyhrazeno řidičům této skupiny.  Možné snížení si dovedu představit.

S pozdravem Václav Krása