Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací karta ZTP

Autor Petr Černý
Předmět Parkovací karta ZTP
Dotaz

Dobrý den,

vozím invalidní maminku a nedávno mi při parkování řekli měšťáci, že karta neplatí i když ji používáme již několik let a ještě si mě vyfotili, že mi přijde předvolání k podání vysvětlení.

Maminka sice ještě nebyla ve voze nýbrž v obchodě, ale příspěvky na letošní rok jí byly přiznány, takže prosím jaké jsou nové směrnice ?

Mám mít novou kartu nebo jí smím jen vyložit a naložit, ale přitom na vyhrazených místech pro invalidy tam už nesmím stát, ale vždy odjet hledat místo jinam a pak se pro ni vrátit ?

Jak to mám asi dělat, když ji musím zároveň doprovázet ? Chápu podvodníky, co mají karty podplacené a přitom jsou zdráví a zabírají park.místa pro invalidy s drahými značkami aut, ale to je na přezkum před nezkorumpovanou komisy, která rozhoduje o vydání karty.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Černý,

je to skutečně tajk, že od Nového roku je nový parkovací průkaz O 7. je vydáván držiteli průkazu ZTP nebo ZTP/P na obci s rozšířenou působností, odbor sociální péče. Nutno je s sebou vzít průkaz OZP a jednu průkazovou fotografii. Parkovací průkaz bude vydán na místě.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.