Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací karta O1/O7

Autor Lenka Mičudová
Předmět Parkovací karta O1/O7
Dotaz

Vážený pane Kráso, jsem držitelka ZTP a park. karty O1, 24.1.2013, jsem zapakovala na vyhrazeném stání pro invalidy, po příchodu k automobilu mě čekalo nemilé překvapení, měla jsem tzv. botičku. Strážnice MP mě sdělila, že karta O1 měla být do konce roku vyměněná za O7, o čemž jsem měla být vyrozuměna, ale nebyla. O výměně jsem nevěděla. Nyní jsem předvolána k vysvětlení přestupku. Mohu se nějak bránit nebo budu muset zaplatit pokutu?

Děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví.

Mičudová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mičudová,

označení O1 skutečně mělo být do konce roku 2012 vyměněno za Evropský parkovací průkaz. Zkuste apelovat na benevolentnost úředníků, protože se v zásadě nic nestalo, Vy jste měla nárok parkovat na onom místě, to je nezpochybnitelné. jde pouze o admionistrativní pochybení. průkaz Vám vydá vaše obec s rozšířenou působností na odboru sociální péče. Potřebujete s sebou průkaz ZTP a jednu průkazovou fotografii.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.