Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací karta O1 jsme měli v přihrádce

Autor Hofman
Předmět Parkovací karta O1 jsme měli v přihrádce
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Moje manželka má ZTP-P a máme parkovací kartu přidělanou na okně. Když jedu bez manželky, tak jí vždy sundavám. Měli jsme domluvený výlet s kamarádem, který má taky parkovací kartu, také má ZTP-P. Protože jsem jel pro něj (bez manželky), naší parkovací kartu jsem dal do přihrádky. Naložil jsem ho před jeho domem a vrátili jsme se pro manželku, kartu jsme zapomněli vyndat, protože přítomnost kamaráda a sdělování si zážitků způsobila, že jsme ji nevystavili a vyrazili na dálnici. Parkovací karty jsme měli v autě dvě, ale ani jedna nebyla na okně. Projížděli jsme branami... Ptám se tedy, jestli bych mohl tím, že karta byla v přihrádce a druhá v tašce dostat nějakou sankci nebo jestli by se to dalo nějak omluvit, případně jestli já sám se mám předem přihlásit a kde, např. na dopravní policii, abych to mohl už předem objasnit a snad by pak na tuto skutečnost bylo i jinak nahlíženo. Děkuji za Vaši odpověď. Hofman

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hofmane,

i kdyby Vám přišlo předvolání ke správnímu řízení, tak tím, že předložíte kartu vaší ženy se domnívám, že Vám nehrozí žádný postih. Ničeho by jsem se neobával.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.