Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací karta invalidů na vozidlo v evidenci jiné osoby

Autor Oldřich Dlugi
Předmět parkovací karta invalidů na vozidlo v evidenci jiné osoby
Dotaz

Dobrý den.

Vážený pane Kráso. Jsem starší člověk a orientaci v hledání paragrafů již nemám tak ostrou, dovoluji si Vás proto tímto požádat o radu.

Jsem invalida 3 st. pohybového aparátu. Chci  proto požádat o průkaz mimořádných výhod pro invalidy ( průkaz na označení vozidla). Vozidlo je evidováno na manželku, která je OSVČ a používá vozidlo k podnikání.

Mám vůbec nárok na kartu "označení vozidla" ? nebo jakou formou lze kartu získat?

Přeji krásný den.
S úctou

Oldřich Dlugi

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dlugi,

pokud jste držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P můžete si na sociálním odboru Vaší obce s rozšířenou působností vyzvednout Evropský parkovací průkaz. Ten můžete použít vždy když pojedete autem, a to jakýmkoliv. Vaše paní však nebude moci parkovací průkaz používat pokud nebudete ve voze, nebo jízda nebude v souvislostí s Vaší dopravou. Pokud ještě nemáte průkaz ZTP nebo ZTP/P, musíte si o něj požádat na úřadu práce a teprve potom můžete žádat o Evropský parkovací průkaz.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz