Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací karta

Autor Alena Klesáčková
Předmět Parkovací karta
Dotaz Dobrý den pane Kráso,mám dotaz ohledně parkovací karty.Manžel je držitel průkazu ZTP a k ní má vystavenou parkovací kartu.Všude ho vozím já ,ale někdy se stane,že jedu v autě sama.Kartu mám položenou na palubní desce u spolujezdce.Když jedu sama,většinou kartu uklidím,někdy se stane,že ale zapomenu.Mohou mě v tomto případu policisté pokutovat za neoprávněné použití karty,i když výhody s ní spojené samozřejmě v tomto případě nepoužívám?Děkuji za odpověď.Klesáčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klesáčková,

pokud byste zapoměla parkovací kartu na palubní desce, ale nezneužila ji, to znamená, že byste například neparkovala na vyhrazeném parkovišti a podobně, nemůžete pokutu dostat. Pokutu můžete dostat pouze v případě, že využijete parkovací kartu, aniž by se jízdy účastnil Váš manžel, například při jízdě po dálnici, parkování na vyhrazeném místě a nebo pojedete tam, kde je povolen vjezd pouze dopravní obsluze.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.