Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

parkovací karta

Autor jana
Předmět parkovací karta
Dotaz dobrý den, chtěla bych se zeptat, manžel má invalidní důchod 3.stupně, letos mu byl odebrán průkaz ztp, chci se zeptat jestli si může požádat o parkovací katu nežádáme příspěvek na mobilitu jen bych chtěla manželovi aspon trochu usnadnit život děkuji za odpoved, Pokorná Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pokorná,

pokud byl Vašemu manželovi odebrán průkaz ZTP, tak si nemůže požádat o parkovací kartu. Doporučuji, aby si požádal znovu o průkaz ZTP, případně se odvolal proti odebrání průkazu.

Lhůta je 30 dní od doručení rozhodnutí o odebrání průkazu ZTP. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.