Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkovací karta

Autor Lucka
Předmět Parkovací karta
Dotaz

Dobrý večer pane Krása. Prosím Vás, brzy dostanu nové ZTP/P a chtěla bych si dojít zařídit novou parkovací kartičku,,. Tu, kterou můžu vzít do jakéhokoliv auta, když s někým pojedu, aby jsme mohli zaparkovat na místě s označením vozíčkář. Měla jsem kdysi tu, jak měla jen bílého vozíčkáře v modrém čtverci, ale ta už dávno není platná a tak ji už nemáme ani schovanou.

Prosím Vás, jak se tedy přesně tato kartička nazývá a co všechno potřebuji k jejímu pořízení?

Děkuji. Hezký zbytek dne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucko,

jedná se o tzv. Evropský parkovací průkaz a obdržíte jej po předložení průkazu ZTP nebo ZTP/P na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Musíte s sebou mít ještě průkazovou fotografii a 30,- Kč.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji