Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Označení vozíčkáře v automobilu

Autor Kateřina Tomanová
Předmět Označení vozíčkáře v automobilu
Dotaz

Označení vozíčkáře v automobilu mi bylo nahrazeno Evropskou parkovací kartou. "Staré" označení mi nahrazovalo i dálniční nálepku. Nyní s novým označením (tedy nahrazením modré značky s vozíkem nově parkovací kartou) mě dnes stavěla na dálnici policie a dostala jsem pokutu, že nemám dálniční nálepku. Proč nejsme informování, že nám již skončila výhoda jezdit po dálnici  bezplatně?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomanová,

pokutu jste neměla platit, protože na parkovací průkaz se vztahují i úlevy spojené s označením O 2. Pokutu byste mohla dostat pouze v případě, že jste neměla sebou také průkaz ZTP. Pokud jste vše měla, obraťte se na Vaší obec s rozšířenou působností a podle pokutových kuponů byste mohla podat stížnost a žádat vrácení peněz.

S pozdravem Václav Krása