Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Označení tělesně postiženy

Autor Pustějovský
Předmět Označení tělesně postiženy
Dotaz

Dobrý den.Mám dotaz.Manželka je poCMp a je těžce nepohybliva.Potřebuji jenom označení na  auto kvůli parkovaní.Okres ji to nepřiznal.ale kraj přiznal jenom TPPIřtom není schopna ujit ani 20metru.Co stím.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pustějovský,

pokud nebude mít Vaše žena přiznanou průkazku ZTP nebo ZTP/P tak opravdu nemůže obdržet označení vozidla O1. Pokud máte pochybnosti o správnosti rozhodnutí při posuzování nároku na výhody II nebo III stupně, doporučuji Vám obráti se na právní poradnu NRZP ČR e-mail: poradna@nrzp.cz nebo telefonciky : 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása