Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

označení parkovacího místa a jak je to s placením značky ztp

Autor Krázl Adam
Předmět označení parkovacího místa a jak je to s placením značky ztp
Dotaz

Dobrý den pane Krása.Muj dotaz se týká platby za označení místa na parkování,tedy značky neboli cedule.Na uřadě mi bylo zděleno,že celá značka stojí kolem 10000kč,což při mém duchodu 6500kč je značná částka.proto se chci optat jestli na to existuje nějaký příspěvek.            děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krázle,

nerozumím Vašemu dotazu. Je pravdou, že značka stojí 10 000,-Kč, ale domnívám se, že ji neplatí ten pro koho je parkovací místo vyhrazeno. Podle zkušeností, které mám, systém přidělování značek na vyhrazené parkoviště na konkrétní poznávací značku auta, funguje tak, že svislou dopravní značku instaluje správce komunikace. Zpravidla technické služby příslušné obce, a to bezúplatně. Je to proto, že na této značce jsou symboli, které mohou být použity i na jiném místě v obci. Jediné co si osoba, které bylo přiznáno vyhrazené parkoviště platí je nátěr na vozovce tj. ohraničení příslušného parkovacího místa. Doporučuji Vám, abyste tento postup konzultovat s pracovníky obce, kteří mají přidělování vyhrazených míst na starosti.

S pozdravem.

Václav Krása