Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

označení auta kartou invalidy

Autor Bořivoj Valíček
Předmět označení auta kartou invalidy
Dotaz

Dobrý den

Dest roků vlastním průkaz ZTP po žádosti o prodloužení doložené lékařskou zprávou jsem po roce čekání obdržel průkaz TP. Odvolání zašlu. Dotaz zní mám nárok s průkazem TP na označení mot. vozidla kartou invalidy než proběhne odvolání? Byl mi přiznán příspěvek 400,-Kč na mobilitu, ten budu pravidelně zasílat na účet NRZP ČR.

Děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valíčku,

příspěvek na mobilitu nemůžete zasílat na NRZP ČR, ale jinak Vám děkuji za pomoc.

U průkazu TP není možné využívat označení motorového vozidla, respektive používat parkovací průkaz. Doporučuji Vám se tudíž odvolat prostřednictvím ÚP k MPSV ČR, odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Pokud budete potřebovat nějakou pomoc, tak se na mne obraťte.

S pozdravem Václav Krása