Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Označení 01-vozíček

Autor Jarda
Předmět Označení 01-vozíček
Dotaz

 

Dobrý den.

Mám 2.stupeň ZTP. Mohu dostat přenosné označení 01-vozíček i když nejsem majitelem ani držitelem motorrového vozidla? Kdo toto označení vydává a kdy končí platnost jeho užívání. Na příklad úmrtí a jiné.  Děkuji   Jarda.

     

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jardo,

pokud máte zdravotní postižení, která jsou uvedena v příloze č. 5, vyhlášky č. 182/1991 Sb., tak můžete požádat o označení O1 i když nevlastníte motorové vozidlo. Tato značka je přenosná a lze ji použít v autě, ve kterém je držitel tohoto označení přepravován.

S pozdravem Václav Krása