Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

označení 01 pro neslyšící děti

Autor Ivana Honsová
Předmět označení 01 pro neslyšící děti
Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké nastaly změny v označení auta převážející neslyšící děti. Volala mi maminka stejně potiženého dítěte s průkazkou ZTP/P pro dítě navštěvující základní školu, že si byla měnit kartu a i ta stávající ji byla odebrána, že prý ji byla vydána neoprávněně.  Já vozím syna denně do školy po dálnici a tudíž nevím, jestli si to můžu ještě vůbec bez dálniční známky dovolit. Děkuji moc za odpověd. I. Honsová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Honsová,

u osob neslyšících nedošlo k žádné změně. Platí pořád stejné označení, nic si měnit nechoďte. parkovací průkaz je určen pro osoby s tělesným a mentálním postižením.

S pozdravem Václav Krása