Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

otázka na parkování s označením ztp

Autor Blanka
Předmět otázka na parkování s označením ztp
Dotaz

zdravím vás pane Krása a mám na vás otázku.Bydlím v Teplicích na severu a měla jsem problém na náměstí s parkováním auta s označením ztp.Parkovací místa pro ztp byla plná(jsou tam jen 2) a proto jsem stála na neoznačeném místě.Přesto,že cedulka byla za oknem musela jsem zaplatit parkovné. Mám jen otázku jak to je doopravdy . Děkuji Blanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blanko,

průkazka ZTP ani označení vozidla znakem 01 nezakládá nárok na slevu na parkovném. O výši parkovaného, a to i pro osoby se zdravotním postižením rozhoduje provozovatel parkoviště.

 

S pozdravem.

Václav Krása