Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

osvobození od poplatku za dálniční známku

Autor Rejzková Eva
Předmět osvobození od poplatku za dálniční známku
Dotaz

Dobrý den,

jak jsem si v přispěvku přečetla, nelze jet autem bez dálniční známky, pokud postižená osoba v autě fyzicky není. Mám manžela po amputaci končetiny a v současné době je na rehabilitaci v Kladrubech. Každý týden za ním jezdím autem, na které dostal příspěvek od sociálního odboru i na úpravu vozidla. Jak mám rozumět tomu, že pokud , manžel v autě nesedí musím mít dálniční známku, to znamená, že vlastně těm postiženým je ta výhoda na nic, protože vždycky se stane, že autem musí jet někdo jiný, pokud rodina nemá více aut a to v našem případě není.Takže prosím o odpověď, jak to praktikují jiní občané s postiženými rodinnými příslušníky.Děkuji za odpověď. Rejzková Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rejzková,

zákon o provozu na pozemních komunikacích stanoví, že se jízda se musí uskutečnit v přímé souvislosti s držitelem označení O1. Není pravda, že bych někde napsal, že držitel označení musí vždy sedět v autě. Pokud jedete navštívit manžela, který je držitelem označení O1 do léčebného zařízení, tak tuto jízdu lze asi charakterizovat, že se koná v souvislosti s držitelem označení O1. V případě návštěvy si však nejsem jist, zda bude policie tuto věc chápat jako jízdu v souvislosti s osobou, která je držitelem označení O1. Pokud byste jela pro manžela do Kladrub, nebo jej tam dovezla a vracela se zpět, tak tyto jízdy jsou nepochybně v souvislosti s držitelem označení O1.

S pozdravem Václav Krása