Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Osvobození od dálničního poplatku pro držitele průkazu ZTP/P

Autor Milan Kohout
Předmět Osvobození od dálničního poplatku pro držitele průkazu ZTP/P
Dotaz Dobrý den. Na více místech zmiňujete osvobození od dálničního poplatku pro držitele průkazu ZTP/P. Ale například zde http://www.sfdi.cz/dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2016/osvobozeni-od-zpoplatneni je upřesnění, že držitelem silničního motorového vozidla musí být postižená osoba sama nebo osoba jí blízká. Takže když máme vozidlo zapůjčené (a to ne od osoby blízké), tak bychom měli mít stejně dálniční známku, i když přepravujeme držitele průkazu ZTP/P?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kohoute,

máte pravdu, že právě toto ustanovení § 20 a) zákona č. 13/1997 Sb., je rozporuplné, protože neodpovídá ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, § 67, kde takové ustanovení není. V souvislosti s uvažováním o elektronickém výběru dálničních poplatků by mělo dojít ke srovnání legislativy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji