Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

opisování údajů ze ZTP

Autor Kmochová
Předmět opisování údajů ze ZTP
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné, aby při placení ( provozovatel umožňuje slevu na ZTP) pokladní částečně opisoval údaje ze ZTP, že mu to nařídil zaměstnavatel. Existuje snad nějaká ústřední evidence průkazů, kde by si je ověřoval. Setkala jsem se s tímto jednáním poprvé, tak mě to trochu zarazilo.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Kmochová,

provozovatel při udělování slevy může mít povinnost prokázat komu udělil slevu, a tudíž má právo si opsat alespoň jméno a adresu osoby, které poskytl slevu.

S pozdravem Václav Krása