Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

okresní silnice

Autor Matej Dierer
Předmět okresní silnice
Dotaz Dobrý den Pane Krása jsem držitelem průkaz ZTP projížděl Jsem rostavěnou silnici kde byli z každě strany semafory a značka B1 zákaz vjezdu dodatkovou tabulí mimo stavbu a bus mám jako invalida vyjímku tam vjet? polista mě dal pokutu je to oprávněné děkuji za odpověd Dierer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dierere,

průkaz ZTP, nebo ZTP/P umožňuje vjíždět do míst, kde je zákaz vjezdu, pokud je dodatečná značka "Dopravní obsluze vjezd povolen". Někde tolerují i jiné dodatkové značky, ale zákon je jasný. Policie nepochybyla.

S pozdravem Václav Krása