Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvoz zdravotně postižené osoby do nemocnice

Autor Petr Charvát
Předmět Odvoz zdravotně postižené osoby do nemocnice
Dotaz Dobrý den,povezu zdravotně postiženou osobu do nemocnice jeho vozidlem s označením vozíček a zajímalo by mě zda mohu jet zpět tou samou cestou jako tam úsek komunikace částečně zpoplatněn.Jedná se o cestu Děčín - Sokolov a zpět.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Charváte,

můžete zvolit stejnou cestu. Bylo by však dobré, mít sebou potvrzení , že jste odvezl tuto osobu do nemocnice, nebo mít alespoň doklad o předvolání této osoby do nemocnice. Až pro ní opět pojedete, uvedete, při případné kontrole, pro koho a kam jedete.

S pozdravem

Václav Krása