Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odtažení vozidla z modré zóny

Autor Monika Kodejšová
Předmět odtažení vozidla z modré zóny
Dotaz Dobrý den, dnes 12.5. po 16té hodině jsem byla z důvodu, že se mi udělalo nevolno, nucena zastavit ve Strojnické ulici,zaparkovat v modré zóně, abch si mohla zajít sehnat v přilehlých ulicích otevřený obchod, kde bych si koupila vodu. Když jsem se k autu cca po půl hodině vrátila, na místě nebylo a jak jsem později zjistila, došlo k jeho odtažení a to i přesto, že bylo označeno modrou značkou invalidy, která mi byla přidělena zároveň s průkazem ZTP. Domů jsem se byla nusena dopravit taxíkem a následně požádat syna, aby automobil vyzvedl, při zaplacení částky 2.150,-Kč. Chtěla bych se zeptat, za MP hl.m. Prahy může takto postupovat a vozidlo invalidy nechat odtáhnout? Pokud takové oprávnění nemá, jak mám dále postupovat? Děkuji Monika Kodejšová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kodejšová,

pokud máte pouze označení vozíčkáře, protože píšete, že jste měla modrou značku invalidy, tak magistrát postupoval správně, protože toto označení není od 1. 1. 2013 platné. Pokud máte průkaz ZTP, měla jste si dojít na sociální odbor Vaščí obce značku vyměnit za evropský parkovací průkaz. k tomu potřebujete také jednu fotografii.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.