Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odtažení vozidla s kartou invalidy

Autor Petr Hart
Předmět odtažení vozidla s kartou invalidy
Dotaz Dobrý den, vezl jsem invadní maminku a zaparkoval jsem půl metru před přechodem pro chodce, odvedl jsem maminku na schůzku a za 30 minut se vrátil a vůz byl odtažen, přesto, že byl řádně označen. Nikde jinde bohužel parkovací místo nebylo. Prosím o vyjádření, zda bylo vozidlo odtaženo oprávněně? Předem děkuji, Petr Hart

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Harte,

obávám se, že vozidlo Vám bylo odtaženo správně, protože pravidla silničního provozu jasně stanoví, že před přechodem musí být nějaký prostor a auta nesmí blíže parkovat. Vím, že se toto pravidlo obecně nedodržuje, bohužel se proti odtažení bránit nemůžete.

S pozdravem Václav Krása