Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odtažení a odpor

Autor Novak
Předmět odtažení a odpor
Dotaz par.67:... (5) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, nemusí po dobu nezbytně potřebnou řidiči motorového vozidla označeného parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením a lékaři konající návštěvní službu podle odstavce 1, dodržovat zákaz stání a zákaz stání vyplývající z dopravní značky „zákaz stání“; přitom nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Vážený pane Kráso, přečetl jsem si vaše stanovisko v diskuzi - viz http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/doprava-a-parkovani/odtazeni-vozidla-s-kartou-invalidy-15076.html a mám obdobný problém... Nehodlám se ale smířit s tím, že výklad par.67 je nejasný a hlavně že je zneužíván orgány,zejména MP Praha, která provádí účelové, ekonomicky zaměřené, novodobé loupežnictví a šikanózní aplikaci/výklad tohoto ustanovení. Podal jsem ostrou stížnost a žádost o zastavení řízení ale protože někdo bude muset zaplatit za ten odtah (já zatím nikoliv)tak se mnou MP/MHMP hraje na blbého a hluchého (já jsem jako ten první).Je jakoby veřejným tabu, že pro MP/MHMP a jejich vlastní odtahová aktivita/parkoviště je přímým ekonomickým zájmem/příjmem takto šikanovat a zneužívat nejasný a nejednoznačný výklad zákonů. Znáte , prosím Vás, nějaký způsob, situaci, kauzu,postup apod. kdy se někdo dokázal ubránit takovémuto účelovému jednání. Budu se klidně nechat vláčet po komisích i soudech a veřejně kritizovat takovéto zákonem posvěcené loupežnictví,dokud nedojde ke změně chování orgánů nebo zákonů. S díky předem za jakoukoliv informaci, radu apod. Rozhodně přispěji na Vaši prospěšnou činnost. S pozdravem N.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

nejlépe by bylo, kdybyste mi vše vypsal na email v.krasa@nrzp.cz. Mmyslím, že se dá věc vyřešit poměrně rychle, ale musím mít podrobné údaje a také s kým jste na MHMP zatím jednal.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji