Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odtah vozidla

Autor Ladislava Holubova
Předmět Odtah vozidla
Dotaz

Dobry den měla bych dotaz.V patek 22.10 my bylo odtaženo vozidlo ktere bylo řádně označene invalidni značkou ktarou vlastním.Byla jsem na praze 2 v ulici Vocelova na lekařske kontrole a vozidlo jsem postavila na vyhražene místo pro invalidu ale nepochopila jsem dodatkovou tabulku ktera byla označena :vyrazeno pro 2vozidla DNM ops.Jak jsem se po odtažení vozidla dozvěděla tak to je stani pro Dum Narodnostních Menšin a na jejich příkaz bylo mé auto odtaženo.Vozidlo nikterak nepřekáželo provozu ani nikoho neohrožovalo jelikož po mém odtažení tam stálo vozidlo bez označeni invalidy jen s nějakym papírkem na přístrojove desce servis, vozidlo jsem si  vyfotila u lekaře jsem byla asi 20min.Zajimlo by mě zda na odtah měli právo a jestli Dum Národnostní Menšiny nezneužívá místa označení pro invalidy.Myslím si že by stání měli mít označene rezervací.Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Holubová,

pokud byla pod značkou parkování pro osoby se zdravotním postižením dodatková tabulka, která parkovací místa vyhrazuje pro určitou instituci, tak bohužel pro Vás nebyl porušen žádný právní předpis. Otázkou je, zda DNM nepostupovala necitlivě, ale určitě ne proti právním předpisům.

S pozdravem Václav Krása