Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odebrání - zrušení parkovacího místa

Autor vítězslav Jirásek
Předmět odebrání - zrušení parkovacího místa
Dotaz

Dobrý den.Vozým svého nevidomého syna - ZTP/P dle potřeby svým autem a máme v bydlišti  na Praze 5 Barrandově vyhražené parkovací místo.Dnes jsem musel požádat o prodloužení o 2 roky parkování a paní úřednice na odboru dopravy Prahy 5 po předložení všech potřebných podkladů mě upozornila že místa pro vozidla které vozí nevidomé  tělesně postižené RUŠÍ. Že nechávají  místa jen pro osoby s pohybovými problémy.  Je tohleto vůbec možné, Ještě jim více komplikovat život a né alespoň trochu usnadnit život ? Nehorázné  a  nemorální !!!  Místo u našeho paneláku na sídlišti kde je velký problém zaparkovat protože dost rodin mají dvě i tři auta.Tak proč tenhle nesmysl.

Prosím tímto o vaší radu či urgence s vaším dotazem na úřad  Prahy 5 .Myslím že najdete způsob jak tomuto nehoráznému jevu s vaším vlivem zabráníte .Co se to děje ?

Velmi Vám děkuji i za syna. Jirásek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirásku,

bohužel zřizování vyhrazených parkovišť je plně v kompetenci obce a obec může v zásadě rozhodnout jakkoliv. nejlépe bude, když mi na adresu v.krasa@nrzp.cz napíšete podrobnosti i jméno úřednice se kterou jednáte a případně telefonické spojení na Vás. Pokusím se v této věci intervenovat, ale neznamená to, že musím uspět.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.