Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Obytná Avia nad 3,5t průkaz ztp a mýto

Autor Richard
Předmět Obytná Avia nad 3,5t průkaz ztp a mýto
Dotaz Zdravím Vás, dcera má ztp a abychom ji to malinko zpříjemnili dost cetsujeme, teď si potřebujeme pořídit něco většího a jelikož peníze nějak stále moc nejsou padla volba na obytnou avii A15, která je ovšem přes 3,5t a tudíž se na nás bude vztahovat mýtné. Je nějak zvýhodněno ztp i v mýtném systému? Vše je dnes o penězích a Avia je samozřejmě Euro 0. Děkuji velice za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Richarde,

průkazka ZTP nemá nic společného s mýtným a určitě se nevztahuje na mýtné žádná sleva.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.