Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor parkovací automat
Předmět Nový dotaz
Dotaz Pěkný den. Mohu dostat odpověď ohledně parkování na běžných parkovištích bez vyznačení míst pro vozíčkáře. Na bankomatu není žádná konkrétní poznámka o zvýhodněném parkování a já nevím jestli musíme platit nebo ne? Děkuji za radu, každý říká něco jiného. Na Mú nám řekli, že tam vozíčkáři neplatí, ale sousedka s postiženým tátou a označením pod dohledem policie zaplatit musela.Jaroslav K.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

žádný právní předpis neurčuje slevu pro parkoviště a parkovací zařízení pro držitele průkazek ZTP či ZTP/P. Záleží vždy na správci parkoviště zda držitelům těchto průkazek poskytne slevu při parkování či neposkytne.

S pozdravem Václav Krása