Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Dolezal Michal
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den.Chtěl bych se vás zeptat na používání značky O1.Nedávno jsem měl problém s policajtem.Měl jsem půjčené malženčino auto ve kterém má nalepenou značku O1.Při běžné silniční kontrole aniž bych využil výhod této značky jsem byl donucen policajtem pod pohrůžkou pokuty a zbavením značky O1,tuto značku odstranit ze předního skla. Proto se chci zeptat zda musím vždy když jedu bez manželky a nevyužívám žádné výhody této značky mýt tuto značku oddělanou .Děkuji za odpověď. S pozdravem Doležal Michal.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Doležale,

je tomu opravdu tak, že značka O1 nemá být pevně umístěna na vozidle. Znáčka O1 je vázána na průkazku ZTP a držitel této značky ji může používat v každém autě, ve kterém se veze nebo jej řídí. Je to především proto, že pokud je na vozidle značka O1, v tu chvíli nemusí být na autě značka o zaplacení dálniční známky a jsou s tím spojeny další úlevy z dopravních předpisů. Všechny tyto úlevy jsopu poskytovány osobě a nikoli na vozidlo.

S pozdravem Václav Krása