Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor ZTP/P, náhradní doklad - nárok na slevu jízdnéhoo
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Nejedná se sice o nic fatálního, ale je to taková drobnost znepříjemňující životní situace. Jsem držitelem ZTP/P, pohybuji se o franc. holích. Nedávno jsem nově vydaný průkaz ztratil, což je sice můj problém, ale stalo se mi to za více než 20 let poprvé. Na úřadě, kam se konkrétně zítra chystám mi sdělili, že něco jako náhradní doklad neexistuje, ale že mi vydají potvrzení, že mám nový průkaz ve výrobě. To je v pořádku. Pravidelně cestuji ale autobusem Praha-Liberec a uplatňuji u Student Agency slevu na ZTP/P. Zrovna ještě v době, kdy průkaz mít nebudu, musím jet - jezdím na TUL v Liberci, dálkově studuji. Ale na informacích společnosti mi řekli, že mimo kartičky, žádný jiný doklad neuznají. Chápu, že to není stadartní situace, ale přece kartička se nerovná nároku a naopak. Lze v tomto případě protestovat ? Ptal jsem se schválně na S.A. předem, abych předešel dohadům u autobusu a mám pocit, že to byla možná chyba :) Děkuji za Váš názor. S pozdravem Hugo Rauš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rauši,

já Vám v této věci těžko poradím. Tohle by Vám spíše měli sdělit na ÚP. Pokud však máte potvrzení z ÚP, kde je napsáno, že jste držiotelem průkazu ZTP/P a průkaz je pouze ve výrobě, tak by Vám měla dopravní společnost uznat slevu. Nevím, nakolik chcete vést spor. je to však tak, že stejně budete muset zaplatit jízdné a vymáhat jej zpět až po verdiktu. Pokud nezaplatíte, tak Vás společnost nedopraví.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji