Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Nováková
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Pane Kráso,

omlouvám se, že jsem asi málo chápavá, ale potřebuji si to ujasnit. Ano máme parkovací průkaz. A právě dříve jsme měli přenosnou kartičku vozíčkáře a jak nám na sociálce paní řekla, i když kartičku přeneseme do jakéhokoli auta, tak to nevadí, ale v autě musí sedět postižená osoba a rodinný příslušník. Nešlo tedy, aby osobu vezla např. ošetřovatelka či kamarádka. Je to tedy tak nyní, že může tetu vést např. sousedka, která ji vypomáhá a nemusíme se bát, že bychom na dálnici dostali pokutu? Jde mi to to, zda je to vázáno nyní stále na rodinné příslušníky či ne.

Moc se omlouvám se možná hloupé dotazy

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

to, že Vám řekla úřednice, že tam musí sedět postižená osoba s rodinným příslušníkem je nesmysl. Zákon o provozu na pozemních komunikacích, § 67 nic takového nestanoví. jediná podmínka je, že parkovací průkaz může být použit v autě pouze, pokud je přepravována osoba - držitel průkazu, nebo jízda je konána v souvislosti s jeho přepravou.

S pozdravem Václav Krása