Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Nováková
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Pane, Kráso, velmi Vám děkuji za odpověď,
ještě se tedy chci dopatat. Dříve jsme měli takovou tu modrou kartičku invalidy, pokud vím, ta se také nevázala k autu. Ale vím, že tetu mohli dle zákona vozit jen nejbližší příbuzní. S tímto jsme měli problém, protože nám chodí pečevatelka nebo občas vypomůže sousedka a tetu vozí. A v tom právě byl problém, protože tyto osoby nespadaly do skupiny příbuzných a i když jsme měli tu přenosnou kartičku invalidy, v autě teta seděla ale vezla ji sousedka, správně jsme měli platit dálniční známku. Chtěla bych se tedy zeptat, zda nyní je jedno, kdo osobu s postižením veze nebo zda tam zústala právě tato úprava, že bezplatná přeprava na dálnici je pouze v doprovu osoby příbuzné.
Děkuji mnohokrát a hodně úspěchů a díků přeji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

pokud je Vaše teta držitelkou průkazu ZTP, tak je nezbytné, aby si na její obci s rozšířenou působností, odbor sociální péče, vyžádala tzv. evropský parkovací průkaz. Stačí, když se osobně dostaví na tento úřad, bude mít s sebou platnou průkazku ZTP a průkazovou fotografii. parkovací průkaz jí bude hned vystaven na místě. tento úparkovací průkaz je přenosný na osobu, nikoliov na auto a pokud je držitel parkovacího průkazu v autě, tak může využívat výhody stanovené v zákoně o provozu na pozemních komunikacích.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.