Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Andrea
Předmět Nový dotaz
Dotaz

dobrý den, když postižený dostane příspěvek na motorové vozidlo, nesmí být toto vozidlo používáno ostatními rodinnými příslušníky? Děkuji A.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andreo,

 takto striktně to samozřejmě není, ale vozidlo by mělo být používáno především v souvislosti s osobou, které byl přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla. Co je však důležité je skutečnost, že označení O 1 (vozíčkář) může být používáno pouze v přímé souvislosti s osobou, které bylo přiznáno. Za zneužití je citelná pokuta.

S pozdravem Václav Krása