Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Martina
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso, děkuji za Vaši práci, kterou děláte. Chtěla jsem se jen zeptat na průkaz, který mám za oknem auta. Když vyjíždím z parkoviště, chce po po mě obsluha tuto kartu(to je pochopitelné), ale obsluha si jí z obou stran fotí.Má na toto právo? Děkuji za odpověď.Přeji mnoho sil ve Vaší práci. Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

tuto věc neupravuje žádný zákon. Obsluha chce mít pravděpodobně důkaz, že skutečně se jedná o člověka, který má slevu na parkoviště. Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejnou listinu, tak se domnívám, že k žádnému porušuní zákona nemůže dojít.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.