Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Lucie
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den, prosím vás o radu máme syna ztp/p a budeme cestovat do chorvatska, chtěla jsem se zeptat zda musíme mít koupenou dálniční známku na slovensku, někde jsem četla že nemusíme pokud máme průkaz eu děkuji za vaši odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

i když je Váš syn držitelem průkazu ZTP/P musíte ve všech státech, mimo ČR, platit dálniční poplatky. Váš syn by měl ještě požádat, na odboru sociální péče Vašeho města, o eropský parkovací průkaz. Ten Vám umožní parkovat na vyhrazených parkovištích pro osoby se zdravotním postižením.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.