Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Lenka Bilanová
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den,

Doslechla jsem se že si musím do konce roku požádat o novou EU kartu na auto. Jsem držitel ZTP karty. Jeto pravda? 

Děkuji Lenka Bilanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bilanová,

Pokud jste držitelkou průkazu ZTP a máte ozanačení vozidla O1, tak je nezbytné, aby ste si na Vašem oddělení sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností požádala o parkovací průkaz. Musíte sebou vzít průkazku ZTP a průkazovou fotografii. Průkaz Vám bude vydán na místě.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní,
rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl/a Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.