Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nové parkovací zóny v Praze

Autor Petra
Předmět Nové parkovací zóny v Praze
Dotaz

Dobrý den,

toto není dotaz, ale další ohlas na nové parkovací zóny v Praze, abyste měl další "teplý lidský příběh" pro jednání s MČ či Magistrátem:

Vznik parkovacích zón nám de facto znemožňuje návštěvu fyzioterapeuta, logopeda a příbuzných. Naše 5letá dcera s DMO ujde pár kroků a "parkování na hodinách" často znamená, že musíme urazit mnoho stovek metrů, abychom se dostaly tam, kam potřebujeme (o tom, že parkovacích míst pro invalidy je málo, snad ani nemusím psát, navíc to ani neřeší vzdálenost, kterou bychom musely překonat).

Přály bychom si, abychom mohly i nadále zaparkovat tam, kde potřebujeme. Invalidé opravdu nemohou hledat "odstavná místa" a z nich pak podnikat náročné, dlouhé cesty. Invalidé by měli mít nárok zaparkovat ve VŠECH zónách. Jen tak budou skutečně mobilní.

Děkuji Vám za Vaši aktivitu.

Petra Horáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáková,

parkovací zóny jsou určitě pro lidi se zdravotním postižením problém. Pokoušíme se to nějak řešit s Magistrátem hl. města Prahy. Vzhledem k množství aut bude s parkovaním vždycky problém, takže každý bude muset s určitým omezením počítat. Uvidíme co se nám podaří vyjednat.

S pozdravem Václav Krása