Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

neurogení tetanie

Autor Olšinová
Předmět neurogení tetanie
Dotaz

Dobrý den,

měla bych jeden dotaz.Než začnu něco vyřizovat chtěla bych se zeptat na Váš názor.Mám neurogení tetanii.Je mi často hrozně,bolí mě hlava,je mi špatně,nemůžu dýchat,...Od ledna 2013 jsem bez práce.Naše firma skončila:(( Nyní hledám práci,ale bohužel bezvýsledně.Měla jsem pár možností,ale bohužel mi vždy řekli,že jsem zdravá a že hledají jen lidi s postižení.Chápu to,ale pro mě je to deprimující.Proto se obracím na Vás a chtěla bych se zeptat zda s neurogení tetanii mám nárok na nějaké úlevy.Zda mám nárok třeba na OZP nebo něco podobného.

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Olšinová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olšinová,

parkovací průkaz je přenosný a je určen pro osobu se zdravotním postižením, která je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P. Osobu, která je držitelem parkovacího průkazu může bez dálničná známky přepravovat i jiná osoba, ale držitel parkovacího průkazu jej musí mít v době přepravy za čelním sklem vozidla, ve kterém se přepravuje.

S pozdravem Václav Krása