Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

náhradní doklad za ZTP/P

Autor Hugo Rauš
Předmět náhradní doklad za ZTP/P
Dotaz Dobrý den, chtěl bych panu Krásovi poděkovat za zodpovězení mého minulého dotazu ohledně situace se ztracenou průkazkou ZTP/P a možnosti prokázání se jiným způsobem. Ve zkratce připomenu: 1. bylo mi Úřadem práce ČR vystaveno potvrzení o tom, že jsou mi trvale přiznány výhody ZTP/P a že nový průkaz je ve výrobě. 2. Poctivě jsem se zeptal u společnosti Student Agency se kterou cestuji několikrát do měsíce trasu Praha - Liberec, zda mohu i v tomto případě uplatnit slevu, kterou běžně uplatňuji. Bylo mi odpovězeno přímo ústy generálního ředitele, že takové potvrzení nestačí a v podstatě abych si ani nezkoušel kupovat zlevněné jízdné. Není průkazka, nemůže být sleva. Vyjádření ÚP ČR nikoho nezajímá. Nejde ani tak o slevu.... ještě jsem na to reagoval, ale nakonec si tedy koupil plné jízdné. Napadla mě jedna věc v této souvislosti. Zda by nebylo dobré uvážit zavedení nějakého typu dokladu, potvrzení (samozřejmě na omezený počet dní - např. 10, 14), který by po onen čas měl stejný statut. Jistě, ztráta průkazu je problém čistě můj, ale zrovna tak jsem mohl být okraden a hlavně... ztráta kousku plastu mi přece výhody neodpírá. Do takové situace se může dostat každý. Když pominu, že na mě je postižení při chůzi okamžitě patrné, tak potvrzení, které jsem dostal mi paní na úřadě vystavila až po podání žádosti o nový průkaz, čili ke zneužívání by docházet nemuselo. Samozřejmě není moc příjemné o slevu takto usilovat. Celou věc jsem příliš nepochopil. Dopravce zkrátka odmítl individuální přístup, chápu to tím méně, že při koupi jízdenky se nikde průkaz neeviduje, nezapisuje, pouze na něj koukne stevardka před odjezdem a to ještě ne vždy. Představil jsem si situaci, že člověku na vozíku může být sleva zamítnuta také, podle tohoto přístupu. Neberte můj příspěvek jako nějaký lament, ačkoli zprvu mě tato věc nepotěšila. Přístup mě zarazil, a proto to posílám jako námět k diskusi ¨ Ještě jednou děkuji panu Krásovi za věnovaný čas, proklikám reklamy na webu a pošlu malý příspěvek jakmile to bude možné. S pozdravem Hugo Rauš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rauši,

prosím Vás, abyste mi tuto věc podrobně popsal na mail v.krasa@nrzp.cz. Rád bych se tímto případem více zabýval, protože s panem Jančurou má NRZP ČR pořád nějaké potíže.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji