Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mobilita

Autor Míla
Předmět Mobilita
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, v loňském roce jsem se vás ptala ohledně průkazu ZTP tak mi průkaz zase na 10 let obnovily, tak vám děkuji za odpověď.Tentokrát nemám žádný dotaz jenom příspěvek ohledně mobility.Jsem v invalidním důchodu 3. st. Jsem těžce postižena (vinou lékářů), neberu žádný Pnp jenom příspěvek na individuální dopravu 6 500 Kč ročně.

V příštím roce to má být ale pouze 250 Kč měsíčně a to jenom kvůli tomu že nemám auto.A někdo kdo má stejné postižení jako já a má auto tak dostane 600 Kč měsíčně.Není to trochu smutné?Četla jsem článek o tomo tématu a tam psali že kdo nemá auto může jezdit MHD zdarma.Já například na zastávku MHD to mám dost daleko a autobus nejezdí taky všude kam bych já potřebovala.Lékaře mám ve vedlejším měste a na nákup MHD takto vůbec nemůžu atd. A to nejsem sama kdo o tento příspěvek příjde.

Tak jsem vám napsala co si myslím o "Mobilitě" pana Drábka.Děkuji že jste si přečetl tento můj malý příspěvek. Zdraví vás Míla.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mílo,

děkuji Vám za Váš názor. Samozřejmě, že každé snížení dávky je, vzhledem k růstu cen nespravedlivé. Problém je v tom, že jsme rádi, že se podařilo uhájit alespoň něco.

S pozdravem Václav Krása