Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

MHD Jihlava, Třebíč a Pardubice

Autor Jan Holas
Předmět MHD Jihlava, Třebíč a Pardubice
Dotaz

Vážený pane, myslím, že by NRZP by měla něco dělat s MHD v Jihlavě. Vozidla jsou sice bezbariérová, ale v praxi je to vozíčkářům k ničemu. Řidič mě odmítl přepravit s tím, že je to zakázané, měl jsem elektrický vozík, prý to tak je ve smluvních přepravních podmínkách a skutečně to tam tak je, ale mě to přijde jako dikriminace! Zde je výtažek: Ve vozidlech vybavených nájezdovou plošinou je povolena pouze přeprava mechanického vozíku pro invalidy. Přeprava vozíku pro sportovní aktivity a elektrického vozíku pro invalidy není povolena. Přeci není možné aby někdo zakázal přepravu vozíčkářům na elektrickém vozíku když jsou vozidla vybavena plošinou, tohle je nehorázná diskriminace a mělo by být ihned jednáno s Dopravním podnikem. Přijde mi, že je problém někde ve vedení DP, které prostě vozíčkáře nemá rádo, jinak si to neumím vysvětlit. Problémy jsou i jinde, ale Jihlava, Třebíč a Pardubice jsou v republice extrém. Jihlava s tímto, Třebíč neznačí nízkpodlažní spoje a vozíčkáře nepřepravuje pokud je ve vozidle 1 kočárek a Pardubice neznačí bezbariérové spoje a nutí vozíčkáře jezdit s doprovodem jinak nesmí jet což mi přijde také jako diskriminace. Myslím, že v Pardubicích by mělo být s Dopravním podnikem jednáno také. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Holasi,

děkuji Vám za Váš dotaz a přiznám se, že vidím poprvé, že by přepravní řády zakazovaly přepravu elektrických sportovních vozíků. To je samozřejmě diskriminace. Prosím, pošlete mi  elektronicky na v.krase@nrzp.cz tyto přepravní podmínky. Zároveň mi do mailu napiště spojení na Vás. Dám celou věc řešit odborníkům NRZP ČR, aby se věc změnila.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.