Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

MHD jaka je situace

Autor pavel
Předmět MHD jaka je situace
Dotaz

Nene pane kraso,vetsina invalidu zadne ZTP dnes nema a jsou tezce postizeni a nemohou pracovat...to naopak za komunistu naprosta vetsina PID invalidu ztp mela...cili prijde mi jako sprostarna davat osobam PID co nemaji na to aby pracovali byt jen ani "hodinu dene",vubec zadnou pracovni schopnost nakych 25okc za tramvajenku,kdyz zdravy "podnikajici " duchodci po sedesatce se vozi zadara...

P.S. v mem okoli je minimalne 10 plne invalidnich duchodcu,vcetne jednoho clena pribuzenstva,co nemohou pracovat za zcela mimoradnych podminek a presto nemaji ztp,jeden ma pouze tp a tomu nezabezpecuje slevu na dopravu..

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

pokud je osoba imobilní, nebo má problémy s orientací, tak má nárok na průkaz ZTP nebo ZTP/P. těchto průkazů je vydáno více jak 200 tisíc. Samozřejmě, že pokud má někdo ID z důvodu rakoviny a přesto nemá problém s chůzí a nemá smyslové postižení, tak opravdu nárok na průkaz OZP nemá, i když pobírá ID.

S pozdravem Václav Krása