Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mezinárodní průkaz ZTP

Autor Zdenka Žárská
Předmět mezinárodní průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost využití průkazu ZTP v zahraničí.  Maminka je držitelkou tohoto průkazu, ale ten zřejmě platí pouze v České republice - nikoli ve Švýcarsku, kam jedeme. Prosím proto o informaci, zda existuje něco jako mezinárodní průkaz ZTP, ev.kde je možno o jeho vystavení požadat. Děkuji a přeji hezký den zdenka Žárská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Žárská,

průkazka ZTP skutečně platí pouze v České republice. Existuje mezinárodní průkaz osoby se zdravotním postižením, ovšem je to pouze doporučení EU. V ČR není vydáván, takže ho nemůžete nijak získat.

S pozdravem Václav Krása